2019 Cycling Australia Road Nationals Paracycling ITT
-
Date: Monday, January 7th
-
Buninyong-Buninyong
-
Chief Commissaire: Karen O'Callaghan
-
Organiser: GTR Events
-
Download as: [PDF] [Spreadsheet] [Blog Text] [JSON]
Result: Men C1
1. |
1 |
Darcy THOMPSON (Port Adelaide CC) |
|
37:42.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
dns |
2 |
Gabriel BOURIS (Brunswick Cycling Club) |
|
|
|
|
Result: Men C2
1. |
5 |
Darren HICKS (Norwood CC) |
|
33:50.2 |
|
|
2. |
3 |
Gordon ALLAN (Parklife Cycling Club) |
|
37:06.0 |
+3:15.8 |
|
3. |
4 |
Christian ASHBY (Ballarat / Sebastopol CC) |
|
41:15.1 |
+7:24.9 |
|
4. |
6 |
Mitchell BAILS (Kilkenny CC) |
|
42:40.1 |
+8:49.8 |
|
Result: Men C3
1. |
8 |
David NICHOLAS (Mackay Cycling Club) |
|
35:13.0 |
|
|
2. |
7 |
Justin GODFREY (Albury-Wodonga Panthers Cycling Club) |
|
35:17.2 |
+4.1 |
|
Result: Men C4
1. |
11 |
Kyle BRIDGWOOD (Townsville Cycle Club) |
|
43:17.5 |
|
|
2. |
10 |
Clint PICKIN (Colac Cycling Club) |
|
49:23.0 |
+6:05.5 |
|
3. |
9 |
Patrick BEST (Mersey Valley Devonport CC) |
|
50:40.5 |
+7:22.9 |
|
4. |
12 |
Hayden LONG (Australian Time Trials Association) |
|
51:17.3 |
+7:59.7 |
|
Result: Men C5
1. |
13 |
Alistair DONOHOE (Blackburn Cycling Club) |
|
40:52.1 |
|
|
2. |
14 |
Daniel VAN DER LAAN (Sydney Uni Velo Club) |
|
47:03.4 |
+6:11.3 |
|
Result: Men H1
1. |
15 |
Grant NICKEL (Newcastle Cycling Club) |
|
41:02.0 |
|
|
Result: Men H3
1. |
18 |
Michael TAYLOR (Echuca/Moama Cycling Club) |
|
42:24.1 |
|
|
2. |
17 |
Lachlan OBRIEN (Preston Cycling Club) |
|
54:55.2 |
+12:31.0 |
|
3. |
16 |
Kevin GAIDIES (Coffs Harbour CC) |
|
1h13:07.1 |
+30:42.9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
dnf |
19 |
Alex WELSH (Leongatha Cycling Club) |
|
|
|
|
- Number of starters: 4
- Riders abandoning the race: 1
Result: Men H4
1. |
20 |
Grant ALLEN (Port Adelaide CC) |
|
38:31.3 |
|
|
Result: Men H5
1. |
22 |
Stuart TRIPP (St Kilda Cycling Club) |
|
37:18.6 |
|
|
2. |
21 |
Sam GERMEIN (Port Adelaide CC) |
|
51:12.9 |
+13:54.2 |
|
Result: Men T1
|
|
|
|
|
|
|
dns |
23 |
Stephen BASTICK (Southern Highlands CC) |
|
|
|
|
Result: Men T2
1. |
25 |
Stuart JONES (Newcastle Cycling Club) |
|
21:55.4 |
|
|
2. |
26 |
Cameron KOSMALA (Lifecycle Cycling Club) |
|
22:57.0 |
+1:01.5 |
|
3. |
24 |
Andrew BANNISTER (Australian Time Trials Association) |
|
23:14.1 |
+1:18.6 |
|
Result: Men Tandem
1. |
30 |
Don MANKEWICH (Vikings Cycling Club ACT) |
|
46:22.4 |
|
|
2. |
27 |
Dean CAMERON (Lifecycle Cycling Club) |
|
46:43.3 |
+20.8 |
|
3. |
29 |
Daniel SEARLE (Albury-Wodonga Panthers Cycling Club) |
|
47:46.0 |
+1:23.6 |
|
4. |
28 |
Paul PATTESON (Castlemaine Cycling Club) |
|
56:13.5 |
+9:51.0 |
|
Result: Women Tandem
1. |
31 |
Lindy HOU (Vikings Cycling Club ACT) |
|
58:18.9 |
|
|
Result: Women C1
1. |
32 |
Kaitlyn SCHURMANN (Geelong Cycle Club) |
|
26:23.6 |
|
|
Result: Women C3
1. |
34 |
Paige GRECO (Port Adelaide CC) |
|
19:47.3 |
|
|
2. |
33 |
Simone KENNEDY (Parramatta CC) |
|
21:31.5 |
+1:44.1 |
|
Result: Women C4
1. |
35 |
Meg LEMON (Port Adelaide CC) |
|
36:55.5 |
|
|
2. |
38 |
Emily PETRICOLA (St Kilda Cycling Club) |
|
38:05.5 |
+1:10.0 |
|
Result: Women C5
1. |
37 |
Fatema TAJBHAI (St Kilda Cycling Club) |
|
36:47.7 |
|
|
2. |
36 |
Bronwyn DOLMAN (Port Adelaide CC) |
|
38:31.6 |
+1:43.8 |
|
Result: Women H1
1. |
39 |
Emilie MILLER (Bathurst CC) |
|
1h07:42.9 |
|
|
Result: Women T2
1. |
40 |
Carol COOKE (St Kilda Cycling Club) |
|
24:51.9 |
|
|
Result: Women T1
1. |
41 |
Gabrielle VASSALLO (Sutherland Shire CC) |
|
32:32.9 |
|
|